+ 48 501 70 15 58
 

Firma

Światowy Lider Magnetoterapii

Biomag jest rodzinną firmą czeską powstałą w 1991 r. Założycielem firmy jest pan Karel Hrnčíř, obecnie firmą zarządzają również synowie Petr i Jakub. Produkcja i biura Biomag znajdują się w Jičinie, w kraju Hradeckim.

Obecnie Biomag jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmą w branży medycyny fizykalnej – magnetoterapii zmiennym (pulsacyjnym) polem niskich częstotliwości.

Od kilku lat na prośbę lekarzy weterynarii rozwija się linia urządzeń do magnetoterapii zwierząt. Najnowsza linia urządzeń Biomag Lumina VET jest dostosowana dla zwierząt małych i dużych.

Cały czas urządzenia weterynaryjne marki Biomag są doskonalone, wdrażane są nowe technologicznie i użytkowo modele.

Od roku 2001 firma działa w systemie jakości ČSN EN ISO 9001. Certyfikaty potwierdzające jakość produkcji firmy Biomag to obecnie ČSN EN ISO 9001 : 2003 i ČSN EN ISO 13485, certyfikat klasa IIA – urządzenia dla lekarzy weterynarii, fizjoterapeutów zwierząt oraz osób nie posiadających kwalifikacji medycznych, fizjoterapeutycznych. Z urządzeń Biomag Vet mogą korzystać właścicieli i opiekunowie zwierząt.

Wszystkie urządzenia firmy Biomag® są efektem oryginalnej myśli produkcyjnej a duża ich część jest zarejestrowana w Urzędzie Własności Przemysłowej Republiki Czeskiej (urząd patentowy) i w urzędach patentowych innych krajów. W produkcji korzystamy z nowoczesnych procedur, urządzeń produkcyjnych najnowszej generacji i ekologicznych, niewpływających na zdrowie materiałów.

Firma współpracuje z autorytetami w dziedzinie medycyny fizykalnej. W gronie rady medycznej są:

Dr Peter Bednarčik

Doktor nauk medycznych, absolwent Wydziału Medycznego Uniwersytetu Karola w Hradcu Králové. Naukowiec i wykładowca na czeskich uniwersytetach medycznych. W swoich pracach skupił się na wpływie czynników naturalnych, przede wszystkim energii elektromagnetycznej na organizm ludzki. Od lat zajmuje się również zastosowaniem pola magnetycznego niskich częstotliwości do wspomagania gojenia uszkodzonych tkanek i regeneracji organizmu oraz ogólnym zastosowaniem terapeutycznym energii elektromagnetycznej. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystał w trakcie współpracy z firmą Biomag przy tworzeniu urządzeń do magnetoterapii.

Dr Skala

Dr nauk medycznych, absolwent Wydziału Medycznego Uniwersytetu Karola w Pradze, Wojskowej Akademii Medycznej oraz Uniwersytetu Karola w Hradcu Králové. Pracownik naukowy Instytutu Medycyny Społecznej. W latach 1988-1990 członek Rady Konsultacyjnej ds. Magnetoterapii przy Ministerstwie Zdrowia Republiki Czeskiej. Organizator i współorganizator konferencji „Magnetoterapia” 2010 i 2012. Doradca medyczny firmy Biomag.

Dr Jaroslav Harvan

Dr nauk medycznych, ordynator Oddziału Fizjoterapii i Rehabilitacji Szpitala Woskowego w Ołomuńcu, członek Czeskiego Stowarzyszenia Medycznego, Towarzystwa Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej.Współpracuje z firmą Biomag w zakresie rozwoju i kontroli skuteczności urządzeń.