światowy lider magnetoterapii

Od ponad 30 lat Biomag jest firma rodzinną. Założycielem firmy jest pan Karel Hrnčíř, obecnie firmą zarządza również jego syn Petr Hrnčíř. Produkcja i biura Biomag znajdują się w Jičinie, w Republice Czeskiej. Historia Biomaga i pulsacyjnej terapii magnetycznej zaczęła się pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku, gdy z panem Karlem Hrnčířem skontaktował się dr Jiri Chvojka, delegowany przez czeskie Ministerstwo Zdrowia do stworzenia i wdrożenia urządzeń terapii magnetycznej. Poszukiwał firmy i specjalistów gotowych podjęcia się tej misji. Szybko okazało się, że wybór był trafny. Pan Hrnčíř wraz z grupą wybitnych inżynierów i lekarzy podjęli się zadania z wielkim sukcesem.
Początkowo urządzenia Biomag były produkowane dla szpitali, ośrodków i gabinetów rehabilitacyjnych. Ale potrzeba stała matką wynalazku także w firmie Biomag. Wzrastało zainteresowanie terapią domową. Biomag wyprodukował linię lekkich, przenośnych urządzeń terapeutycznych, łatwych w obsłudze i transporcie. To był strzał w 10 !!!

Obecnie Biomag jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmą w branży medycyny fizykalnej z zakresu pulsacyjnej terapii magnetycznej.
Od roku 2001 firma działa w systemie jakości ČSN EN ISO 9001. Certyfikaty potwierdzające jakość produkcji firmy Biomag to obecnie ČSN EN ISO 9001 : 2003 i ČSN EN ISO 13485, certyfikat klasa IIA. Biomag jest obecnie polecany przez lekarzy i wykorzystywany przez pacjentów w przeszło w ponad 30 krajach na całym świecie.

Wkrótce do grona zwolenników pulsacyjnej terapii magnetycznej Biomag dołączyli lekarze weterynarii. Odpowiedzią na ich potrzeby jest linia weterynaryjna Biomag VET. Pulsacyjna terapia magnetyczna ma szerokie spektrum działania na organizmy zwierząt, które bardzo pozytywnie reagują na pole magnetyczne. Potwierdzają to tysiące naszych klientów – lekarze weterynarii, fizjoterapeuci zwierząt, właściciele. hodowcy, trenerzy zwierząt, właściciele stajni, jeźdźcy, luzacy.....
Od marca 2023 r. w Polsce wyłącznym importerem urządzeń weterynaryjnych i generalnym dystrybutorem Biomag VET jest Maria Heydel, która przez ostatnie 8 lat z sukcesem wdrażała markę Biomag Vet na polskim rynku.
Dołącz do naszego grona, skontaktuj się z nami. Nasi fachowcy doradzą Tobie jak skorzystać z naszych urządzań. Masz przecież szeroki wybór od usług, wynajem do

CO TO JEST PULSACYJNA TERAPIA POLEM MAGNETYCZNYM (PEMF) ?

PEMF należy do bezkontaktowych metod elektroterapeutycznych, jest dziedziną medycyny fizykalnej o działaniu molekularnym – wykorzystywane jest fizyczne zjawisko pola magnetycznego działającego na komórki ciała (molekuły). Wpływa na poprawę reakcji biofizycznych i biochemicznych w komórkach i przestrzeni międzykomórkowej. W organizmie chorym, przemęczonym, zestresowanym, niedożywionym struktury i funkcjonowanie komórek, a zarazem tkanek zostają zaburzone , co wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Pulsacyjne pole magnetyczne niskiej częstotliwości (PEMF) przenika równomiernie przez komórki tkanek miękkich i twardych do głębokości 20 cm bez osłabienia sygnału. Głęboka penetracja tkanek jest możliwa dzięki zastosowaniu niskich częstotliwości. Fala elektromagnetyczna wnika w struktury tkanek, nie odbija się od struktur ! W programach terapeutycznych BIOMAG VET maja zastosowanie częstotliwości fali (Hz) od 1 Hz do 81 Hz. Istnieje możliwość indywidualnego ustawienia częstotliwości wyższych maksymalnie do 160 Hz. Podczas pulsacyjnej terapii magnetycznej w komórkach jest indukowany słaby prąd elektryczny, na który reagują jony komórkowe, również te w stanach koloidalnych. W rezultacie dochodzi do ich aktywacji i zmian w powierzchniowym potencjale błony komórkowej – błona uelastycznia się poprawiając swoją półprzepuszczalność . Poprawia się transport substancji pokarmowych i tlenu do komórki z jej otoczenia oraz transport produktów przemiany materii i dwutlenku węgla z komórki do otoczenia.
Mitochondria (centra energetyczne komórki) pod wpływem pola magnetycznego zwiększają efektywność . Produkują więcej cząsteczek ATP (adenozynotrójfosforan) głównego nośnika energii w komórkach wykorzystywanego na bieżąco w procesie oddychania komórkowego oraz w większości procesów metabolicznych. Pod wpływem pulsacyjnego pola magnetycznego dochodzi do aktywacji całego metabolizmu –
enzymów, procesów biochemicznych, utlenowania organizmu. 

CZY WIESZ,ŻE PULSACYJNA TERAPIA MAGNETYCZNA NISKICH CZĘSTOTLIWOŚCI POMAGA W ZWALCZANIU RÓŻNYCH DOLEGLIWOŚCI ?
WRZODY ŻOŁĄDKA, KOLKA, NADERWANIE ŚCIĘGNA, KASZEL, NIERUCHOMOŚĆ STAWÓW 


Procesy zachodzące na poziomie komórkowym (molekularnym) mają znaczenie w profilaktyce zdrowia i rehabilitacji. Odpowiednio dobrane parametry programów terapeutycznych gwarantują uzyskanie efektów : redukcji bólu i stanów zapalnych , rozluźnienia mięśni, miorelaksacji i uspokojenia, redukcji obrzęków i krwiaków pourazowych, regeneracji organizmu po wysiłku i podczas rekonwalescencji, zahamowania procesów zwyrodnieniowych, poprawy perystaltyki jelit, przyspieszenia gojenia ran i złamań, przyspieszenia regeneracji naderwanych ścięgien, poprawy
perystaltyki jelit, redukcji stanów zapalnych dróg oddechowych, moczowych  

DZIAŁANIE PRZECIWBÓLOWE (ANALGETYCZNE)
PEMF dzięki indukcji warunkuje powstawanie impulsów elektrycznych w nerwach, które blokują przewodzenie impulsów bólowych miejsca bólu przez rdzeń kręgowy do mózgu. W wyniku tego uruchomione są także inne mechanizmy – zwiększona produkcja endorfin, zmniejszenie stanu zapalnego i obrzęków, działanie rozkurczowe. Zwiększone uwalnianie endorfin i regulacja przenikania jonów Ca przez błonę komórkową ma pozytywny wpływ na rozszerzenie naczyń krwionośnych, wywiera działanie przeciwbólowe i uspokajające. Po zastosowaniu PEMF zwiększa aktywność dehydrogenazy kwasu mlekowego w mięśniach (warunkuje rozkład kwasu mlekowego, który działa na receptory nerwowe i wywołuje ból)

GOJENIE RAN i ZŁAMAŃ
Działanie PPMNCz udowodnione dla tkanek twardych i miękkich, a wyjaśnione podrażnieniem błony cytoplazmatycznej, gdzie dochodzi do aktywacji łańcucha metabolicznego, w którym kluczowym punktem jest zmiana proporcji cAMP i cGMP , zwiększona aktywność osteoklastów w przypadku gojenia kości. Poziom proteoglikanów w chrząstce rośnie aż o 22% (wg Chvojki), co umożliwia gojenie i regenerację chrząstek stawowych.
PEMF ma pozytywne działanie na jałowe stany zapalne (choroby reumatyczne), jak i zapalenia wywołane przez mikroorganizmy oraz ich gojenie. Indukuje podwyższoną aktywność fagocytarną i produkcję nadtlenku, które zwalczają florę bakteryjną.

DZIAŁANIE ZMNIEJSZAJĄCE OBRZĘKI
Przyspieszenie przemiany materii po zastosowaniu PEMF powoduje lepsze wchłanianie obrzęków , a w danym miejscu dochodzi do wyraźnego działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego. Aplikatory Biomag VET należy umieścić nad obrzękiem i po kilkukrotnych 30-45 minutowych stymulacjach wykonywanych 3 x dziennie można wyraźne zauważyć ustąpienie obrzęku i bólu. 

DZIAŁANIE ROZKURCZOWE (MIORELAKSACYJNE)
Rozluźnienie mięśni szkieletowych przez działanie PEMF przyśpiesza wydalanie kwaśnych produktów metabolizmu, zwiększa aktywność
dehydrogenazy kwasu mlekowego) wywołujących ból mięśni i miejsc z przewlekłym stanem zapalnym. Dochodzi do stłumienia bólu i rozluźnienia bolesnych skurczów mięśni oraz spowolnienia przewodzenia impulsów nerwowych. Działanie rozluźniające na mięśnie grzbietowe łagodzi szereg problemów takich jak zesztywniały kręgosłup na wszystkich odcinkach, bóle kończyn, ograniczenia ruchu.

POPRAWA UKRWIENIA/ WAZODYLATACJA – EFEKT ROZSZERZENIA NACZYŃ KRWIONOŚNYCH
Dzięki dodatniemu ładunkowi, PEMF wpływa na polaryzację czerwonych krwinek (erytrocytów), przeciwdziała koagulacji erytrocytów. Rozproszenie erytrocytów w układzie krwionośnym zwiększa powierzchnię wiązania tlenu na ich powierzchni, a w następstwie powoduje dużą poprawę w natlenowaniu całego organizmu. Polaryzacja krwinek wpływa także na rozszerzanie i ulestycznianie żył, tętnic i naczyń włosowatych. Spada ryzyko powstania zakrzepów. Dochodzi też do przywspółczulnego i do odpływu jonów wapnia (Ca2+), co prowadzi do rozluźnienia mięśni żył (zwłaszcza zwieraczy prekapilarnych) i w następstwie do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Wszystko to wpływa na poprawę czynności serca, krwioobiegu . PEMF sprawdza się także w przypadku niedokrwienia serca i kończyn, owrzodzenia. 

Wspópraca